Lihula mõisamäe discgolfi pargi rajamine

9.10.15

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) poolt koordineeritava kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) 2015. a kevadvoorust sai ühena kaheksast taotlusest suurima võimaliku toetuse ehk 2000 eurot MTÜ Lihula valla Spordiklubi projekti „Lihula mõisamäe discgolfi pargi rajamine" elluviimiseks. Lisaks kohaliku omaalgatuse programmile toetas projekti Lihula Lions Klubi.

Projekti tulemusena püstitasid kohalikud Lihula noormehed Kristjan Liiva eestvedamisel 01. augustiks 2015 Lihula mõisa ümbritsevatele aladele ning linnusemäe nõlvadele 9-korvilise pargi discgolfi mängimiseks.

Projekti eesmärgiks on Lihula mõisa ümbritseva territooriumi ning linnusemäe efektiivsema kasutamise saavutamine ning võimaluse loomine kohalikule kogukonnale aktiivseks vaba aja veetmiseks Lihula ajaloolises keskpunktis.

Seatud eesmärk on saavutatud – discgolfi harrastajate hulk kohalikus kogukonnas on suurenenud märkimisväärselt, entusiastide omavahelise aktiivse suhtlemise tulemusena on kogukonnaelu oluliselt elavnenud ning ketaste viskajaid on Lihula linnusemäel näha igapäevaselt. Lisaks kohalikele on rada meelitanud siia harrastajaid ka väljastpoolt valda ning esimesed täpsusemõõtmisedki nädalavõistluste sarja raames on maha peetud.

Discgolf on on hasarti tekitav sportmäng, kus mängijad peavad võimalikult väheste visete arvuga spetsiaalse lendava taldriku viskama discgolfi korvi. Mängu võitjaks on see, kes väiksema visete arvuga läbib etteantud raja, mis tavaliselt koosneb 9 või 18 korvist.

Lisainfo: projektijuht Kristjan Liiv, telefon 5396 4033 , e-post: dwideng@gmail.com

Toimetaja: MARGUS KÄLLE